Emberkereskedelem elleni kampány. December elején iskolánkban a Nemzetközi Migrációs Szervezet és az ORFK által szervezett kampány részeként két online formában megtartott interaktív előadásra került sor. Első alkalommal a felső tagozatos osztályfőnökök, majd a nyolcadik évfolyam tanulói vettek részt előadáson, pontosabban fogalmazva egy beszélgetésen, közös gondolkodáson a témát illetően.

NE HAGYD, NE TEDD!

emberkereskedelem elleni kampány

Ezt a mondatot olvasva, lehet, hogy többek felteszik a kérdést: Emberkereskedelem Magyarországon?

Jogos a kérdés, hiszen sokan nem is gondolunk rá, hogy az alábbi kényszerítő jellegű tevékenységek is ebbe a témakörbe tartoznak:

  • Szexuális célú kizsákmányolás,
  • Munkacélú kizsákmányolás,
  • Háztartási rabszolgaság, és ezzel összefüggésben,
  • Csicskáztatás,
  • Kényszerkoldultatás,
  • Kényszerházasság,
  • Bűncselekményre kényszerítés, az úgynevezett kisstílű bűnözésre való rávétel,
  • Szervkereskedelem(szervek illegális vétele és eladása).

December elején iskolánkban a Nemzetközi Migrációs Szervezet és az ORFK által szervezett kampány részeként két online formában megtartott interaktív előadásra került sor.  Első alkalommal a felső tagozatos osztályfőnökök, majd a nyolcadik évfolyam tanulói vettek részt előadáson, pontosabban fogalmazva egy beszélgetésen, közös gondolkodáson a témát illetően.

Az irányított beszélgetés során a pedagógusok, majd a tanulók a mediátorral közösen fogalmazták meg azt, hogy mit is jelenthet az emberkereskedelem, ki és miért válhat emberkereskedők áldozatává, kihez és hová fordulhat az, aki úgy érzi veszélybe került e tekintetben.

Bízunk abban, hogy az elhangzottak, a közösen megfogalmazott gondolatok óvatosabbá teszik gyermekeinket, fokozzák éberségüket, s segítenek áldozattáválás elkerülésében.

Gulyásné Gál Katalin

munkaközösség-vezető