Már kisgyermekként én is azt tanultam, hogy nem szabad szemetelni és védeni kell a környezetünket és az élő bolygónkat, a Földet. Pedagógusként és szülőként is erre tanítjuk gyermekeinket a mai napig, és próbáljuk tudatossá tenni a környezetvédelem fontosságát és a környezetszennyezés megakadályozását.

Fenntarthatósági témahét az alsó tagozaton

Már kisgyermekként én is azt tanultam, hogy nem szabad szemetelni és védeni kell a környezetünket és az élő bolygónkat, a Földet. Pedagógusként és szülőként is erre tanítjuk gyermekeinket a mai napig, és próbáljuk tudatossá tenni a környezetvédelem fontosságát és a környezetszennyezés megakadályozását.

Napjainkban egyre fontosabbá vált e probléma megoldása. Nap, mint nap látjuk és halljuk az elszomorító híreket és tudósításokat az egyre növekvő környezetszennyezésekről, állatok és növények pusztulásáról, néha egész fajok eltűnéséről a Földön.

Mit tehetünk? Felhívjuk e hatalmas bajra a mai nemzedék figyelmét. Megtanítjuk őket arra, hogyan csökkenthetik a környezetszennyezést és óvhatják meg Földünket. Az iskola által meghirdetett témahét is erre adott lehetőséget számunkra. A tanulók a Fenntarthatósági témahét alkalmával, a környezetvédelemmel kapcsolatos feladatlapokat és csapatmunkában feldolgozott érdekes totót töltöttek ki, videókat néztek meg környezetismeret órákon, osztályonként plakátokat készítettek –növény-és állatvédelem, talaj-és vízvédelem, valamint újrahasznosítás és szelektív hulladékgyűjtés témákban. Újrahasznosított anyagokból tárgyakat, képeket alkottak rajz és technika órákon, illetve otthon. Sajnos az idei évben is elmaradt az ilyenkor szokásos – a Föld napja alkalmából megrendezett – szemétszedés, és az iskolánk környékének megtisztítása, de addig is mindenkit arra ösztönzünk, hogy vigyázzon a környezetére és védje a Földet!

Juhászné Tóth Elvira

tanító