Sikeres pályázat eredményeként a nyár folyamán háromszor egy hetes nyári tábornak adott helyet a Munkácsy téri felső tagozat. A tábor szervezője és vezetője Éliás Anett tanárnő változatos programokat szervezett a résztvevő gyerekek számára. A segítő pedagógusokkal (Gulyásné Gál Katalin, Varsányi Erzsébet, Tóth Erika, Kovács Mariann pedagógiai asszisztens) élménydús heteket töltöttek együtt a főként alsó tagozatos gyerekek.

Napközis Erzsébet-tábor a Munkácsy téri épületben

(2020.11.12)

Sikeres pályázat eredményeként a nyár folyamán háromszor egy hetes nyári tábornak adott helyet a Munkácsy téri felső tagozat. A tábor szervezője és vezetője Éliás Anett tanárnő változatos programokat szervezett a résztvevő gyerekek számára. A segítő pedagógusokkal (Gulyásné Gál Katalin, Varsányi Erzsébet, Tóth Erika, Kovács Mariann pedagógiai asszisztens) élménydús heteket töltöttek együtt a főként alsó tagozatos gyerekek.

A kézműves foglalkozásokon sokféle anyaggal és technikával ismerkedtek meg a táborozók. Illatzsákot, medúzát, bőr karkötőt, pontfestéses képet készítettek a Pest Megyei Iparkamara munkatársainak, Bea néninek és Kati néninek az irányításával. Anett nénivel pedig zsugorfóliából nyakláncot „sütöttek”, gyapjúból nemezeléssel karkötők készültek.

A pályázatnak köszönhetően különféle kül- és beltéri játékokat vettünk, amelyek nagy népszerűségnek örvendtek a tábor idején, és később is igénybe vehetik tanulóink. (A kártyajátékok közül néhány olyan sikert aratott, hogy a gyerekek otthonra is megvásároltatták szüleikkel.) Kipróbálhatták a buborékfocit, sportversenyeken mérhették össze gyorsaságukat.

A tábor résztvevői megismerkedtek a környékbeli települések nevezetességeivel.    Ráckevén búzát őröltek a Vízi malomban, a Tűztorony tetejéről Ráckeve panorámájában gyönyörködhettek, János vitéz történetét ismerték meg az Árpád Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásán, hajókáztak a Dunán, majd a Vadkacsa strandon az elkészített hajóikat bocsáthatták vízre. Éhségüket a Horgásztanya étteremben csillapították nem kis örömükre.  Dömsödön Petőfi nyomába eredtünk. Megismerték a költő itt töltött mindennapjait a Petőfi Múzeumban, ellátogattunk a Petőfi-fához és kenyérlángost sütöttünk a Petrovics ház udvarán álló kemencében.

Szigetbecsén lovaglással töltötték az időt. Megismerték a szigetbecsei svábok mindennapjait a Faluházban lévő gazdag helyrajzi gyűjteményen keresztül, és Kausitzné Erzsike néninek köszönhetően csodálatos tavirózsák és legyezők készültek papírból. Az ebédet a Becsei vendéglőben fogyasztották el.

Veresegyházon megtekintették a Medvepark medvéit, farkasait, a Macipark Kalandparkban pedig 2 nehézségi fokozaton próbálhatták ki bátorságukat. Nemcsak a magassággal és a kötelekkel, de még a dolgozó vöröshangyákkal is meg kellett küzdeniük. Több esetben a hangyák nyertek és nemcsak élménnyel, de hangyacsípéssel is gazdagodtak a bátor kalandvágyók.  

A visszajelzések alapján jól érezték magukat a gyerekek, sok élménnyel gazdagodtak. Jó

hangulatban teltek a napok, sok új barátság szövődött.

Varsányi Erzsébet

pedagógus