Tanulóink versenyképes tudásának növelése érdekében az alapfokú angol nyelvvizsgára történő felkészítés mellett iskolánk a 2020-2021-es tanévtől elindítja az ECDL vizsgára felkészítő informatikai képzést a felső tagozaton.

ECDL KÉPZÉS

(2020.10.30)

Tanulóink versenyképes tudásának növelése érdekében az alapfokú angol nyelvvizsgára történő felkészítés mellett iskolánk a 2020-2021-es tanévtől elindítja az ECDL vizsgára felkészítő informatikai képzést a felső tagozaton.

Az ECDL egy EU által támogatott és a nemzetközi ECDL Alapítvány által felügyelt vizsgarendszer, melynek célja az informatikai írástudás elterjesztése és annak elősegítése, hogy minél több ember az Információs Társadalom teljes értékű tagjává válhasson.

A tanfolyam az 5-6. és a 7-8. évfolyamon egyaránt 15-15 fős csoportban indul. A heti 2×1 órás képzéssel kapcsolatban igen nagy volt az érdeklődés, ezért az első csoportokba a tanulók tanulmányi eredményeik alapján kerültek besorolásra.  Azok a diákok, akik jelentkeztek, de nem kerültek be a 15 főben meghatározott csoportokba, a második félévben lehetőségük nyílik a képzésre. 

A 30 órás első modul végeztével a tanulóknak gyakorlati vizsgát tesznek, melyre a dabasi Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium ECDL vizsgaközpontjában kerül sor. Az első modul sikeres zárása után kezdhetik meg a következőt.

A Nemzetközileg is elismert ECDL bizonyítványukat pedig négy modul sikeres teljesítése esetén vehetik át.

Csendes Péter

informatika tanár