Október az a hónap, amelyben két gyásznapról is megemlékezünk minden évben. Az egyik október 6. az aradi vértanúk emléknapja. Ebben a tanévben a Gárdonyi utcai telephelyen, a 3. c osztály lelkes tanulói vállalták ezt a feladatot.

MEGEMLÉKEZÉS - OKTÓBER 6.

(2020.11.12)

Október az a hónap, amelyben két gyásznapról is megemlékezünk minden évben. Az egyik október 6. az aradi vértanúk emléknapja.

Ebben a tanévben a Gárdonyi utcai telephelyen, a 3. c osztály lelkes tanulói vállalták ezt a feladatot. Kíváncsian várták, tanulgatták a gyerekek az ünnepről szóló verseket, szövegeket. Megismerkedtek a szomorú nap kiemelkedő eseményeivel, hőseivel. Néhány próba és készülődés után – versekkel, zenékkel egybefűzött – rövid műsorral lepték meg az iskola tanulóit, dolgozóit.

Az ünneplés perceiben méltó módon sikerült megerősíteni mindenkiben a hazaszeretet érzését, elődeink tiszteletét!

Horákné Gráfel Ilona

osztályfőnök