Mivel iskolánk épülete a Gárdonyi utcában van, mi is minden évben megemlékezünk róla. Iskolánk emeleti aulájában az író mellszobránál az író-néptanító rövid életútjának megismerésével és az emlékezés virágaival tettük ünnepivé ezt a napot.

Gárdonyi-emléknap

(2020.11.12)

Az ünnepnapok, emléknapok szebbé teszik a hétköznapokat, összehozzák az embereket. A magyar nemzet számára a 150 éves török uralom történelmi jelentőséggel bírt.  Bár a rabigát mindvégig lerázni vágyó katonáink sokszor vallottak kudarcot, nem adták fel. Az egri vár védői 1552. október 17-én fényes győzelmet arattak a törökök felett. Ennek a diadalnak állított emléket Gárdonyi Géza Egri csillagok c. regényével.

2013. óta ezt a napot Gárdonyi Géza – emléknapnak nyilvánították.

Mivel iskolánk épülete a Gárdonyi utcában van, mi is minden évben megemlékezünk róla. Iskolánk emeleti aulájában az író mellszobránál az író-néptanító rövid életútjának megismerésével és az emlékezés virágaival tettük ünnepivé ezt a napot.

Diákjaink jelmondatává kívánjuk tenni az író egyik kedves idézetét: „Minden jó könyv egy-egy tanítója a nemzetnek.” Reméljük, hogy ebben a digitális világban még mindig sok kisgyereket sikerül olvasóvá, könyvbaráttá nevelnünk.

Varga Ágnes

pedagógus