Október 19-én minden épületünkben tanulóink a különböző szakmákkal ismerkedtek. Életkoruknak megfelelő feladatokon, játékokon, filmeken keresztül kaptak tájékoztatást a különböző foglalkozásokról. Felső tagozaton az 5. 6. évfolyamosok osztályon belüli csapatversenyben mérték össze tudásukat

Pályaorientációs nap

(2020.11.12)

Október 19-én minden épületünkben tanulóink a különböző szakmákkal ismerkedtek.

Életkoruknak megfelelő feladatokon, játékokon, filmeken keresztül kaptak tájékoztatást a különböző foglalkozásokról.

Felső tagozaton az 5. 6. évfolyamosok osztályon belüli csapatversenyben mérték össze tudásukat; Ki tud többet a szakmákról?- témakörben. A 7-8. évfolyamon a technika lehetőségeit kihasználva, Tabletek segítségével, online vetélkedőn vettek részt a tanulók. Online pályaorientációs szabadulószobából juthattak ki, szakmaismertetőket, iskolabemutató videókat néztek a fennmaradó időben.

Éliás Anett

Alsó tagozaton foglalkozásokat bemutató mesefilmeket néztek a gyerekek, csoportokban feladatlapokat oldottak meg.

Játékos feladatok megoldásával bővítették ismereteiket a szakmákról: kép kirakó, képpárosítás (Kössék össze a szakmákhoz tartozó 2-2 munkaeszközt!), szakma TOTÓ (Találd ki, milyen foglalkozásokra utalnak a munkaeszközök.), kakukktojás, melyik foglalkozás eszközei, szakma Activity, régi – új különleges szakmák, foglalkozások megismerése. A Vörösmarty utcai telephelyen az osztályok más-más szakma tárgyait gyűjtötték össze, és rendeztek belőle kiállítást, amit sorra megtekintettek a gyerekek.

Jó hangulatban, vidáman telt a nap.

Varsányi Erzsébet

Horváth Attila

munkaközösség-vezető