Az idei tanévben nyolcadik alkalommal hirdette meg a Ráckevei Ady Endre Gimnázium az „AdyMatek” területi matematika versenyt a 6-8. évfolyamon tanuló diákok számára. Minden évfolyamról iskolánként 3 diák vehetett részt a versenyen.

ADY MATEK

(2020.08.12)

Matematika verseny a Covid járvány idején

Az idei tanévben nyolcadik alkalommal hirdette meg a Ráckevei Ady Endre Gimnázium az „AdyMatek” területi matematika versenyt a 6-8. évfolyamon tanuló diákok számára. Minden évfolyamról iskolánként 3 diák vehetett részt a versenyen.

A megmérettetésre 9 iskola nevezete tanulóit. A kitűzött versenyfeladatokat  a járványhelyzetre való tekintettel minden versenyző a saját iskolájában oldotta meg, a megoldásokat továbbítottuk a versenyt meghirdető gimnáziumba, s az ott  tanító kollégák javították, értékelték azt.

Iskolánkból kilenc tanuló vett részt a versenyen, s közülük hatan értek el helyezést:

6. évfolyam
Kovács Zsigmond (6. c) – III. helyezésfelkészítő tanára Herman György

7. évfolyam
Kovács Daniella (7. c) – I. helyezés
– Vig Tamás (7. c) – III. helyezés
– Tóth Áron (7. c) – V. helyezés

8. évfolyam
Gál Melitta (8. c) – Különdíj
– Tatár Dóra (8. c) – VI. helyezésfelkészítő tanáruk Gulyásné Gál Katalin

Intézményünk tanulói a versenyző iskolák közül a legtöbb díjat hozták el.

Gratulálunk a díjazottaknak az elért eredményhez! Büszkék vagyunk rájuk.

Gulyásné Gál Katalin

munkaközösség-vezető