Idén kicsit rendhagyó módon került megrendezésre ez a közkedvelt szépkiejtési verseny. Évfolyamonként 1-1 tanuló jelentkezhetett a körzeti fordulóra. Iskolánkban, minden nebuló és szinte kivétel nélkül minden pedagógus, igényes szép jelmezt öltött. Minden versenyző először a választott szöveg olvasásával kezdte, majd folytatta a kötelező szöveg felolvasásával. Természetesen ez a verseny is online módon került lebonyolításra. A technikai segítséget Éliás Anett tanárnő biztosította.

Kazinczy-verseny a Munkácsyban

Idén kicsit rendhagyó módon került megrendezésre ez a közkedvelt szépkiejtési verseny. Évfolyamonként 1-1 tanuló jelentkezhetett a körzeti fordulóra.

Iskolánkból 4 tanuló:
– Arrasz Nóra 5.C
– Fazekas Petra 6.C
– Varga Szonja 7.C
– Varga Szofi 8.A osztályos tanulók.

Minden versenyző először a választott szöveg olvasásával kezdte, majd folytatta a kötelező szöveg felolvasásával. Természetesen ez a verseny is online módon került lebonyolításra. A technikai segítséget Éliás Anett tanárnő biztosította.

A következő eredmények születtek: 
5-6. évfolyamon Fazekas Petra (III. hely)
7-8. évfolyamon Varga Szofi (I. hely) / Varga Szonja (II. hely)

Az úgynevezett félországos döntőbe Varga Szofi 8.A osztályos tanuló jutott.

A zsűri tagjai voltak: 
– Kohautek Csaba (színművész)
– Lázár Gergő (Városi Könyvtár és Közösségi Ház igazgatója)
– Szabó-Lajter Enikő (drámapedagógus)

A következő idézettel gratulálunk a helyezésekhez, Varga Szofinak a továbbjutáshoz, és a 4 tanuló részvételéhez!

„Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek,
És áhitattal ejtsétek a szót!”

/Reményik Sándor/

dr. Budaváriné Földesi Erzsébet

pedagógus