Tisztelt Szülők! Az Oktatási Hivatal által kiadott a módosító tanulói adatlapokhoz kapcsolódó eljárásrendről az alábbi tájékoztatást adom. A középfokú felvételi eljárás során a felvételi vizsgák eredményei és tapasztalatai alapján a tanulóknak egy alkalommal lehetőségük van eredeti továbbtanulási szándékuk módosítására. A módosítás során a tanulmányi területek eredetileg beírt sorrendje változtatható meg, illetve új tanulmányi terület felvétele lehetséges olyan középfokú iskolában, amely a tanulói adatlapon már korábban is szerepelt, de csak az érintett középfokú iskolával történt előzetes egyeztetés alapján.

MÓDOSÍTÓ TANULÓI ADATLAPOK

Tisztelt Szülők!

Az Oktatási Hivatal által kiadott a módosító tanulói adatlapokhoz kapcsolódó eljárásrendről az alábbi tájékoztatást adom. A középfokú felvételi eljárás során a felvételi vizsgák eredményei és tapasztalatai alapján a tanulóknak egy alkalommal lehetőségük van eredeti továbbtanulási szándékuk módosítására. A módosítás során a tanulmányi területek eredetileg beírt sorrendje változtatható meg, illetve új tanulmányi terület felvétele lehetséges olyan középfokú iskolában, amely a tanulói adatlapon már korábban is szerepelt, de csak az érintett középfokú iskolával történt előzetes egyeztetés alapján. Új iskolát nem lehet az adatlapon megjelölni és nem lehetséges már megjelölt tanulmányi terület törlése sem. A tanulók és szüleik, valamint az általános iskolák munkatársai közötti személyes érintkezés minimalizálása érdekében a középfokú felvételi eljárás során a módosító tanulói adatlapok szülők általi aláírása – a veszélyhelyzetre való tekintettel – idén nem szükséges. Intézményünk felé elektronikus úton kezdeményezhetik módosítási szándékukat az iskolák sorrendjének pontos megjelölésével 2021. március 24-én (szerda) 12:00 óráig. Kérem Önöket, hogy az erre vonatkozó szándékukat legyenek szívesek írásban megküldeni az alábbiak szerint:

8.a osztály tanulói: titkarsag@lachazaiskola.hu és petone.horvath.eva@lachazaiskola.hu e-mail címekre.

8.b osztály tanulói: titkarsag@lachazaiskola.hu és petone.horvath.eva@lachazaiskola.hu e-mail címekre.

8.c osztály tanulói: titkarsag@lachazaiskola.hu és gulyasne.katalin@lachazaiskola.hu e-mail címekre.

8.d osztály tanulói: titkarsag@lachazaiskola.hu és emodi.krisztina@lachazaiskola.hu e-mail címekre.

További információ az alábbi linken érhető el.

https://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/jelentkezes_modositasa_0322_0325

Segítő együttműködésüket ezúton is köszönöm!

Kiskunlacháza, 2021. március 22.

Baranyi Béla s.k.

intézményvezető