A folyamatosan digitalizálódó világban a gyerekek mozgás iránti érdeklődése fokozatosan csökken, helyét a videójátékokkal eltöltött idő veszi át. A szülők számára ez az új világ sok esetben ismeretlen, ami számos konfliktushoz vezethet közöttük.

JÁTÉKIDŐ

A folyamatosan digitalizálódó világban a gyerekek mozgás iránti érdeklődése fokozatosan csökken, helyét a videójátékokkal eltöltött idő veszi át. A szülők számára ez az új világ sok esetben ismeretlen, ami számos konfliktushoz vezethet közöttük.

Ezért indít a Magyar Diáksport Szövetség egy olyan programot 2021-ben, ami segít a szülőknek megérteni a gyerekek szórakozási szokásait és gondolkodásukat, amelynek következtében nagyobb megértés alakulhat ki közöttük a szabadidős tevekénységeket illetően. Szakemberek bevonásával olyan kompromisszumos alternatívákat mutatunk be a szülőknek, amelyek a gyerekek egészséges testi fejlődéséről is gondoskodnak.

A programunkba belépő szülő rövid videós leckéken keresztül kap információt a különböző témákban. Webináriumok segítségével az adott témaköröket mélyebben is érintjük, illetve egy általunk kezelt, zárt Facebook csoportban szakembereink külön válaszolnak a tanulás közben felmerülő kérdésekre.

A téma iránt érdeklődők a honlapot, illetve a kurzust az alábbi linkeken érhetik el:

https://jatekido.mdsz.hu/
https://jatekido.mdsz.hu/kurzus/login

A Játékidő facebook csoportja – csak regisztrált felhasználóknak – az alábbi linken elérhető:
https://www.facebook.com/groups/108369451256186/

A program keretében az alábbi időpontokban élő előadásokra kerül sor a HUNESZ és az MDSZ szakértőinek részvételével:
2021. május 10. (hétfő): 1. modul élő előadása – Bíró Balázs
2021. május 12. (szerda): 2. modul élő előadása – Király Orsolya
2021. május 14. (péntek): 3. modul élő előadása – Boronyai Zoltán
2021. május 17. (hétfő): 4. modul élő előadása – Boronyai Zoltán
2021. május 19. (szerda): 5. modul élő előadása – Varga Roland
2021. május 21. (péntek): 6. modul élő előadása – Molnár Attila