Ezúton tájékoztatom Önöket arról, hogy abban az esetben, ha a tanköteles gyermek külföldön tanul, akkor ezt a tényt be kell jelenteni az Oktatási Hivatal számára és értesíteni kell az iskolát is.

KÜLFÖLDRE TÁVOZÁS

Tisztelt Szülők!

Ezúton tájékoztatom Önöket arról, hogy abban az esetben, ha a tanköteles gyermek külföldön tanul, akkor ezt a tényt be kell jelenteni az Oktatási Hivatal számára és értesíteni kell az iskolát is. Az Oktatási Hivatal a bejelentésekhez elektronikus űrlapot biztosít. A kitöltött űrlap benyújtható Ügyfélkapun keresztül vagy kinyomtatott formában postai úton (Oktatási Hivatal/Köznevelési Nyilvántartási Főosztály; Budapest, Pf. 19. 1363).

A tudnivalókról bővebben az alábbi linken olvashatnak:

https://www.oktatas.hu/kozneveles/kulfoldre_tavozas_bejelentese

Segítő együttműködésüket ezúton is köszönöm.

Kiskunlacháza, 2021. június. 29.

Baranyi Béla s.k.

intézményvezető