A 2020/2021-es tanévben iskolánk, a pandémia okozta nehézségek ellenére is megrendezte a „Szép magyar beszédért” versenyeket. A Vörösmarty utcai telephely diákjai versmondó, mesemondó, helyesírás, szövegértés és hangos olvasás versenyszámokban mérhették össze tudásukat.

A „Szép magyar beszédért” versenysorozat eredményei (Vörösmarty)

„Anyanyelvem, te édes-keserű,
szépen zengő arany hegedű,
anyánk ajkán drága ének:
köszönet mindenért Néked!”

(Török Elemér)

A 2020/2021-es tanévben iskolánk, a pandémia okozta nehézségek ellenére is megrendezte a „Szép magyar beszédért” versenyeket. A Vörösmarty utcai telephely diákjai versmondó, mesemondó, helyesírás, szövegértés és hangos olvasás versenyszámokban mérhették össze tudásukat. Sok szép és ügyes produkció tette szebbé a zsűriztető pedagógusok napjait a versenyek alkalmával. A gyerekek kitartó munkájuk eredményeként helyi szinten, az adott versenyszámokhoz kapcsolódó könyvjelzőket és apró meglepetést vehettek át az egész iskola előtt az eredményhirdetések alakalmával. A versengés néha olyan szoros volt a tanulók között, hogy egy-egy versenyszámban több, egyforma eredmény és helyezés született. Az éves, kitartó munkájukért diákjaink gyönyörű jutalomkönyvekkel és oklevelekkel lehettek gazdagabbak a tanév végén.

Eredményeink a 2020-2021-es tanévben:

Versmondó verseny
1.osztály:
I. Lázár Fanni / Tóth Zalán
II. Magyar Zita / Szabadvári Freja
III. Ács Kinga Tünde / Sztojka Patrícia Brenda

2.osztály:
I. Halma Beatrix / Kiss Ádám
II. Bereczki Zsolt László / Simicska Medárd Ferenc
III. Somos Letícia

3.osztály:
I. Magyar Szofia
II. Sörös Bíborka
III. Varga Linda

4.osztály:
I. Sörös Luca
II. Nyevrekla Lili
III. Hálas-Baranyi Fanni

Mesemondó verseny

1.osztály:
I. Magyar Zita
II. Tóth Zalán
III. Dupcsik József / Grünwald Annabell

2.osztály:
I. Kiss Ádám
II. Simicska Medárd Ferenc
III. Répás Máté / Somos Letícia

3.osztály:
I. Magyar Szofia / Lackó Márton
II. Lux Kitti Mária
III. Gergely Dorka Lili / Sörös Bíborka

4.osztály:
I. Sörös Luca
II. Nyevrekla Lili
III. Hájas-Baranyi Fanni / Hefler Petra

Helyesírás verseny

1.osztály:
I. Lurcza Antónia Nóra / Tóth Zalán
II. Topfer Kinga
III. Mészáros Flóra

2.osztály:
I. Cser Zsófia
II. Fehér Dominik
III. Tóth Emese

3.osztály:
I. Magyar Szófia / Takács Ákos
II. Gergely Dorka Lili
III. Benyó Zina / Samu Lilien

4.osztály:
I. Nyevrekla Lili
II. Schneider Blanka
III. Kaszai Gergő

Szövegértés verseny

1.osztály:
I. Bertalan György / Mészáros Flóra
II. Juhász Emma / Péchy Boglárka Dorottya
III. Bibók Szilas

2.osztály:
I. Törőcsik Anikó
II. Cser Zsófia
III. Borbás Alexa / Tóth Emese

3.osztály:
I. Magyar Szofia / Takács Ákos / Samu Lilien / Varga Linda
II. Szrapkó Milos Zoltán
III. Béczi Barnabás / Csorba Noémi / Filep Anita

4.osztály:
I. Répás Szofi
II. Nyevrekla Lili
III. Szabó Zoé

Olvasás verseny

1.osztály:
I. Bertalan György / Tóth Zalán
II. Lurcza Antónia Nóra
III. Blénessy Botond

2.osztály:
I. Rupa Anna Luca
II. Fehér Dominik
III. Somos Letícia / Törőcsik Anikó

3.osztály:
I. Sörös Bíborka
II. Magyar Szofia
III. Béczi Barnabás / Gergely Dorka Lili

4.osztály:
I. Nyevrekla Lili
II. Wudi Hanna
III. Gránicz Viktória

Iskolánkban már évek óta hagyomány, hogy azokat a diákokat, akik a „Szép magyar beszédért” versenysorozatban négy éven át kitartóan részt vettek és sikeres eredményeket értek el, külön jutalmazzuk az évek során összegyűjtött pontjaik alapján. A legjobban teljesítő tanuló kupát és könyvjutalmat, míg a második és harmadik helyezettjeink szép jutalomkönyvet kapnak ajándékba, oklevéllel együtt a négyéves kiemelkedő és szorgalmas munkájukért. A 2017-2021-es évfolyamon tanulók közül a következő diákok érték el az első három helyezést, amiért a megérdemelt jutalmukat, a tanévzáró ünnepélyen vehették át ügyes tanulóink.

I. Sörös Luca
II. Nyevrekla Lili
III. Kaszai Gergő

Bízunk benne, hogy az elkövetkezendő években is sok, szorgalmas kisgyerek vág neki a megmérettetéseknek. Kívánunk nekik hozzá kitartást, szorgalmat és sok sikert!

Juhászné Tóth Elvira

tanító