Az idén országosan hetedik alkalommal megrendezésre kerülő digitális témahét célja, hogy a digitális eszközökkel támogatott projektpedagógia és innovatív pedagógiai módszerek terjesztésén keresztül fejlessze a tanulók digitális kompetenciáját, segítse a 21. századi képességek fejlesztését biztosító digitális pedagógiai módszerek terjesztését;

Digitális témahét

Az idén országosan hetedik alkalommal megrendezésre kerülő digitális témahét célja, hogy a digitális eszközökkel támogatott projektpedagógia és innovatív pedagógiai módszerek terjesztésén keresztül

  • fejlessze a tanulók digitális kompetenciáját, segítse a 21. századi képességek fejlesztését biztosító digitális pedagógiai módszerek terjesztését;
  • segítse a digitális írástudással és digitális gyermekvédelemmel kapcsolatos ajánlásokat és támogatási formákat közvetíteni a diákok, szülők és pedagógusok felé egyaránt.

A Kiskunlacházi Általános Iskolában is igyekeztünk ennek a projekthétnek és feladatainak is eleget tenni a Vörösmarty utcai telephelyen. A diákok többféle feladat segítségével merülhettek el a digitális tér világában.  Kollégámmal, Lackó Bálinttal készítettünk digitális feladatokat a Padlet segítségével, melyet a diákok önállóan tudtak megoldani laptop vagy akár mobiltelefon segítségével.

Magyarné Baranya Zsanett

intézményvezető-helyettes