Iskolánk tanulója, Wéber Janka 3.c osztályos tanuló a kicsik kategóriájában I. helyezést ért el. A zsűri elnöke már a mesemondása után hátrafordult a közönség felé, és ezt mondta: „Ha tőlem megkérdezik, hogy kell mesét mondani, hát így!”

Mesemondó verseny

XXV. Sebestyén Ádám Kárpát-medencei bukovinai székely mesemondó verseny

2022. április 9-én 25. alkalommal rendezték meg Kakasdon a székely mesemondó versenyt. Országhatáron túlról, és az ország számos pontjáról érkeztek versenyzők. Teltház, derű, jókedv, színvonalas mesemondók -5 évestől 70 éves korig- vettek részt a megmérettetésen.

A zsűri kategóriánként négy mesemondót juttatott a délutáni döntőbe, ahol az összes zsűritag és a nagyközönség hallgatta meg őket.

Iskolánk tanulója, Wéber Janka 3.c osztályos tanuló a kicsik kategóriájában I. helyezést ért el. A zsűri elnöke már a mesemondása után hátrafordult a közönség felé, és ezt mondta: „Ha tőlem megkérdezik, hogy kell mesét mondani, hát így!”

Gratulálunk az eredményes szerepléshez, iskolánk hírnevének öregbítéséhez!

Varsányi Erzsébet

intézményvezető-helyettes