Idén sem maradhatott el a Gárdonyiban a Hagyományőrző nap. Október 2-án, hétfőn látványos dekoráció hívogatta a gyerekeket iskolába. A tanítási órák után zenétől volt hangos az iskola épülete.

Hagyományőrző nap a Gárdonyiban

Ágoston-Kátai Brigitta: „Idén sem maradhatott el a Gárdonyiban a Hagyományőrző nap. Október 2-án, hétfőn látványos dekoráció hívogatta a gyerekeket iskolába. A tanítási órák után énektől, zenétől volt hangos az iskola épülete. Igazi szüreti felvonulás vette kezdetét, melyhez nemcsak az iskola diákjai, hanem az ovisok is csatlakoztak. A Dobó Sándor Óvoda és Bölcsőde Kiskacsa csoportja egy látványos tánccal kedveskedett az iskolásoknak, mely igazán hangulatos indítása volt az udvari mókának. A népmese napjához csatlakozva egy mese vezette fel a nap további eseményeit. A gyerekek az őszi időszakhoz kapcsolódó munkákat és az ezekhez használt régi eszközöket ismerhették meg, próbálhatták ki. Az osztályok nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a munkába. Termést szedtek fel a földről, fonalat tekertek orsóra, lencsét válogattak. Nem maradhatott ki a sorból a tollfosztás, a kukoricamorzsolás sem. Az iskola épületében régi használati tárgyakat nézhettek meg a gyerekek. A leglátványosabb állomás a szőlőpréselés volt, ahol a 4.c osztályból Fehér József apukájának segítségével az iskolások, nemcsak megfigyelhették a szőlőpréselés mikéntjét, hanem ki is próbálhatták. Természetesen a munka édes gyümölcsét, a mustot is megkóstolhatta, aki kedvet kapott hozzá. A délelőtti program közös tánccal zárult. Délután iskolánk tanulói a 250 éves peregi katolikus templom kiállítását tekintették meg.