ALSÓ TAGOZAT - VÖRÖSMARTY
Iskolánk a község északi részén, a központ közelében található. Könnyen megközelíthető a gyerekeknek önállóan és felnőtt kísérettel is.
.
Az iskolaépület két szárnyból áll. Az eredeti rész 1964-ben került átadásra. Az akkor rendelkezésre álló tantermek kevésnek bizonyultak, ezért került sor bővítésre. Az új rész 1980–as évek elején épült. Az iskolához készült 1993-ban a tornaterem. Felújítását 2011/12-es tanévben végzik. A korszerűsítés után egy parkettás, frissen meszelt, bordásfallal, mászókötéllel és kosárpalánkokkal felszerelt, tágas terem szolgálja majd a gyermekek egészséges fejlődését, biztosítja a sportolás lehetőségét. Ezen túl mérete és padlózata lehetőséget nyújt közösségi rendezvények, iskolai ünnepélyek kultúrált lebonyolítására.
.
Intézményünkben négy szabvány méretű tanterem, két kis alapterületű tanterem, egy könyvtárszoba, egy számítógépes tanterem, egy digitális táblával felszerelt szaktanterem és egy fejlesztőterem található.
.
A tanítás és a napközis foglalkozás a szépen dekorált, kényelmes tantermekben folyik. A könyvtárszobában a könyvek kölcsönzése mellett lehetőség van a nyugodt olvasásra, jegyzetelésre. A számítógépes teremben az informatika óra keretében a 3. és 4. évfolyamos tanulók elsajátíthatják az informatikai ismeretek alapjait. A 2010/2011-es tanévben egy digitális táblával és egy projektorral bővült eszközállományunk. A fejlesztő terem a logopédiai és a fejlesztő foglalkozások helyszíne. Az étkeztetés kultúrált körülmények között folyik, az esztétikusan berendezett ebédlőben.
.
Udvarunk első részében található park zöld környezetet biztosít. Az elhelyezett kerékpártároló, fajátékok, padok, asztalok a szabadidő hasznos és kultúrált eltöltését teszik lehetővé. Az udvar hátsó részében található egy kosárlabda pálya és egy focipálya. Jó idő esetén szívesen játszanak tanulóink az udvaron, ahol a gyerekek kint tartózkodása esetén mindig felnőtt felügyeletet biztosítunk.
.
Néhány éve iskolánkat akadálymentesítették. Az épület előtti rampa, az ajtók méretet, a lift és a mosdók alkalmassá teszik iskolánkat mozgássérült és más fogyatékkal élő kisgyermekek fogadására is.
.
A diákok létszámát tekintve jelenleg 171 fő jár iskolánkba. 7 osztályban és 3 napközis csoportban vannak elhelyezve a gyerekek. Reggel 7órától délután 17óráig fogadjuk az itt tanuló fiatalokat. Szem előtt tartjuk a gyermekek védelmét és a tanítás zavartalanságát, ezért a bejáratokat zárva, illetve csukva tartjuk.

CSENGETÉSI REND

ÓRA
IDŐPONT
SZÜNET
SZÜNETBEN VÉGZENDŐ TEVÉKENYSÉG
1.óra
15 perc
Figyelmeztető csengetés (7:57)
2.óra
15 perc
Figyelmeztető csengetés (8:57)
3.óra
10 perc
Figyelmeztető csengetés (9:57)
4.óra
20 perc
Figyelmeztető csengetés (10:52)
5.óra
20 perc
Figyelmeztető csengetés (11:57) .
6.óra
.
Figyelmeztető csengetés (13:02) .
napközi