SZÜLŐI ÉRTEKEZLET

Tisztelt Szülők!

Szeptember 18-án, kedden 17:00 órakor összevont szülői értekezletet tartunk az Áporkai Általános Iskolában. A szülők megjelenésére feltétlenül számítok!

Tisztelettel: Bőcze Bernadett, tagintézmény-vezető

PAPÍRGYŰJTÉS

Szeptember 24-28. között papírgyűjtés lesz iskolánkban. Várjuk iskolánk egykori tanulóinak, jelenleg középiskolába járóknak a segítségét délutánonként. Beszámíthatják közösségi szolgálat címén. Hozzák el a kis könyvüket, hogy hivatalosan igazolhassuk segítségüket. Akinek az iskolájával nem vagyunk szerződésben, azt is el tudjuk intézni, hogy szerződjünk.

Várjuk a lelkes jelentkezőket!

TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG

Kedves Szülők, Gyerekek!

A tanévnyitó ünnepélyt szeptember 3-án (hétfő) reggel 9 órakor tartjuk az Áporkai Református Templomban! A gyerekek reggel 8 órára érkezzenek az iskolába, ahonnan együtt megyünk át a templomba! Megjelenés ünneplő ruhában! Az elsősöket hagyományaink szerint az ötödik osztály kíséri át az óvodából!

AKTUÁLIS

Kedves Szülők Gyerekek! A fontos információk a tanévkezdéssel kapcsolatban: hétfőn a gyerekek 8 órára érkeznek az iskolába, ünneplő ruhában. (Váltó ruhát hozzanak magukkal!)

A Tanévnyitó Ünnepség a Templomban 9 órakor kezdődik, ahová az osztályfőnökök kísérik át a gyerekeket. Az ötödik osztály hagyományainkhoz híven az Óvodásokat kíséri, háromnegyed kilenckor indulnak az óvodából!

A tankönyvek az első napon kiosztásra kerülnek, amit kérünk gondosan becsomagolni! Benti-cipő használata az első naptól KÖTELEZŐ! A technika, rajz, és egyéb felszereléseket reggel hozhatják a gyerekek!

Tanuló szoba és napközi az első három nap nem lesz! A gyerekek enni, inni valót hozzanak magukkal! Az alsósokért 11.40-re jöhetnek a szülők!

A bizonyítványokat hétfőn aláírva hozzák magukkal a gyerekek!

Jó pihenést kívánunk a szünet utolsó hétvégéjén!

ÉTKEZÉS

Kedves Szülők, Gyerekek! Az étkezés várhatóan csütörtökön indul el abban az esetben, ha a napközis, illetve étkezési nyilatkozatot időben vissza hozzák a gyerekek! Addig kérjük hideg élelmet, inni valót csomagoljanak! Köszönjük a segítséget!

TANKÖNYVOSZTÁS

A tankönyvek kiosztására szeptember 3-án kerül sor!

KÖZÉRDEKŰ INFORMÁCIÓK

TANÉV RENDJE (2018/2019) - Magyar Közlöny

ESEMÉNYNAPTÁR (2018/2019)

TANSZERLISTA

3. OSZTÁLY
Osztályfőnök: Druhalóczki Erzsébet
- 6 db vonalas füzet (14-32)
- 2 db négyzetrácsos füzet
- 50 db famentes rajzlap
- kisvonalzó
- technika csomag
- technika doboz feltöltése

4. OSZTÁLY
Osztályfőnök: Cserné Bánfalvi Gabriella
- 5 db 21-32-es csíkos füzet
- 2 db sima zöld füzet
- 1db szótárfüzet
- tornafelszerelés: fehér póló, rövidnadrág, tornacipő, zokni
- 2 csomag színes lap
- 2 csomag zsebkendő
- 1 csomag szalvéta
- tolltartó: 12 színű színes ceruza, 3 db HB-s grafit, radír, hegyező, 1 db kék golyóstoll
- benti cipő

RAJZ / TECHNIKA

Simonideszné Kovács Hajnalka
- 150 db famentes rajzlap(fehér)rajzmappában
- ecsettál
- törlőruha
- hegyesvégű ecset 3 méretben(vastag,közepes,vékony 2-es, 6-os, 10-es)
- vízfesték(12 színű)
- tempera (6 színű)
- olló
- 2 db nagy stiftragasztó(Pitt stift ragasztó)folyékony NEM KELL!
- 20 db hurkapálca
- 1 cs. színes lap (NEM ORIGAMI)
- 6 vagy 12 db-os zsírkréta
- 12 db-os színes ceruza